| HelloKittyM a întrebat:

Am facut dragoste cu iubitul meu si s-a terminat, s-a sters putin si apoi a bagat-o iar. I-a ramas putina sperma pe cap, e posibil sa raman insarcinata? Raspunsuri corecte, va rog.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Keo1985 a răspuns:

Da posibil vreo 20 la suta poate mai mult pentru ca oricat de putina sperma ar fi toat are spermatoizi care sa actioneze, dar daca au aintart totusi in contact cu aeru multi au murit si de acee totu ar exista sanse, fa-ti un test sa stai linistita.
te pup!

34 răspunsuri:
| HelloKittyM explică (pentru Cocîrlăndosu):

Am facut test, si nu sunt. asa ca nu e cum ai zis tu! mi-a venit si menstruatia

| Cocîrlăndosu a răspuns (pentru HelloKittyM):

Mă bucur mult! Personal sunt împotriva relaţiilor sexuale înainte de căsătorie dar, dacă totuşi te iubeşti cu cineva şi nu doreşti să ai copii nu pot decât să te sfătuiesc să fii exigentă cu folosirea corectă a metodelor contraceptive deşi, singura metodă pe care o recomand este metoda străveche a calendarului. Motivul? Este nedăunătoare pentru sănătate şi singura tolerată de biserică.

În acelaşi timp mi-aş permite să îţi recomand ca, în cazul în care vei rămâne însărcinată, niciodată, nici măcar o clipă să nu te gândeşti la avort! Să păstrezi copilul care s-a născut în tine cu toată dragostea, cu toata bucuria şi toată încrederea că ţi s-a întâmplat cel mai minunat lucru posibil de pe pământ. Un copil nu are în viaţa unei femei decât efecte pozitive fiind o binecuvântare pentru ea!

Şi să nu uiţi ce îţi spun acum: dacă se va întâmpla să rămâi însărcinată vreodată să ai încrederea fermă că un copil nu este incomplatibil cu planurile tale de viitor şi nu este un obstacol pentru realizarea acestora!

Oamenii dau chix în viaţă şi ramin nişte mediocri pentru că se împiedică în propiile lor neputinţe, în propriile lor incompetenţe, în lenea lor, în prostia lor, în lipsa lor de iniţiativă, viziune şi curaj, în lipsa lor de pregătire, nicidecum în existenţa unui copil în viaţa lor!

Dumnezeu să te aibă în pază şi să te mângâie cu dragostea Lui!

| HelloKittyM explică (pentru Cocîrlăndosu):

Multumesc la fel, acum chiar ai dat un raspuns superb. Dar eu sunt mica si crede-ma ca daca as ramane Doamne fereste gravida as pastra copilul cu siguranta dar m-ar da ai mei afara din casa.

| jacky7 a răspuns:

Este posibil sa ramai insarcinata ia-ti un test de sarcina ca sa stai linistita.
Data viitoare sa va bagati un ciot in fund laughing rolling on the floor