| HelloKittyM a întrebat:

Am facut dragoste cu iubitul meu si s-a terminat, s-a sters putin si apoi a bagat-o iar. I-a ramas putina sperma pe cap, e posibil sa raman insarcinata? Raspunsuri corecte, va rog.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Keo1985 a răspuns:

Da posibil vreo 20 la suta poate mai mult pentru ca oricat de putina sperma ar fi toat are spermatoizi care sa actioneze, dar daca au aintart totusi in contact cu aeru multi au murit si de acee totu ar exista sanse, fa-ti un test sa stai linistita.
te pup!

34 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da, practic ai aut un contact sexual cu ejaculare in vagin si riscul este intre 1% daca erai in prima zi a ciclului menstrual si 98-99% daca erai in zilele 12-16.

| mona a răspuns:

Nu-i suficient doar sa se stearga si da, e posibil sa ramai insarcinata

| DNSK a răspuns:

Copii, daca va jucati cu focul sigur va ardeti. la propriu. normal ca poti ramane. fa-ti un test in jumate' de luna. (nu de mate sau fizica, ci din ala sa vezi daca vine barza sau nu)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sigurrrrrrrr. daca esti in perioada de ovulatie, sigur ramai insarcinata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Sută în sută eşti gravidă, mai ales că nu ai folosit protecţie deloc.
Fă-ţi un test de sarcină şi vezi!
Te pup!

| Bluebutterfly80 a răspuns:

Da, sigur ca este posibil! fa un test de sarcina peste doua saptamani!

| Violente a răspuns:

În acest caz șansele sa fii insarcinata sunt foarte semnificative, ca să nu spun mari. Acum depinde de perioada ciclului menstrual, dacă erai in perioada ovulației atunci doar un NOROC te mai poate salva.

Cu credință si optimism să speram ca vei trece cu bine!
Trebuia totuși luată pastila de a doua zi.

| Jackul336 a răspuns:

Practic nu a existat protectie

| Cocîrlăndosu a răspuns:

Dar cum a ajuns sperma pe capul prietenului tău?!

| HelloKittyM explică (pentru Cocîrlăndosu):

Esti panda?

| Cocîrlăndosu a răspuns (pentru HelloKittyM):

Scuze, nu înţeleg! Uneori nu reuşesc să "prind" toate subtilităţile!

| HelloKittyM explică (pentru Cocîrlăndosu):

Pai cica, cum a ajuns sperma pe capul prietenului tau. Gluma de prost gust happy

| Cocîrlăndosu a răspuns (pentru HelloKittyM):

Păi nu aşa ai zis, ca "i-a ramas putina sperma pe cap"?! Eu cred că n-am înebunit încă, ce ai scris aia am înţeles!

Pâna la urmă cum e, a ieşit pozitiv testul sau negativ?

| HelloKittyM explică (pentru Cocîrlăndosu):

Da de parca nu stiai de care cap e vorba. nu am inca bani, sa stii ca la mine banii nu cresc in copaci.straight face

| Cocîrlăndosu a răspuns (pentru HelloKittyM):

Cât costă un test? O avere? Vrei să-ţi trimit eu bani?

| EmaS a răspuns (pentru Cocîrlăndosu):

Trimite-i un test, ca tot ai la club.

| Cocîrlăndosu a răspuns (pentru EmaS):

Hmmm! Doamna Gigi, de ce eşti caustică? Sunt persoane care chiar o duc greu cu banii şi este posibil ca această copilă să nu aibă suficienţi bani. Nu cred că greşesc dacă m-am oferit să o ajut!

| EmaS a răspuns (pentru Cocîrlăndosu):

Apreciez gestul, dar chiar credeam ca prin prisma serviciului tau detii mai multe acolo la cabinet. laughing

| Cocîrlăndosu a răspuns (pentru EmaS):

Doamna Gigi, eu am un club, nu un bordel! În incinta şi în jurul clubului nu au loc cocârlăndeli! Iar angajatele mele sunt dansatoare nu prostituate. Ele şi-o dau înuntru cu partenerii lor pe care îi au de mai mult timp, nu ocazional cu cine apare prin zonă! Aşa că nu-ţi mai fă o părere aşa proastă că greşeşti!

| EmaS a răspuns (pentru Cocîrlăndosu):

Ce-i drept, nu am calcat in viata mea intr-o asemenea locatie!
Impresia pe care mi-am format-o prin anumite surse de informare si cunoastere prin intermediul mass-mediei.

| Cocîrlăndosu a răspuns (pentru EmaS):

Poţi să vii o dată dacă vrei! Dar fară cântece, predici şi evanghelizări că îmi alungi clienţii! Doar te uiţi!

| EmaS a răspuns (pentru Cocîrlăndosu):

Daca vii tu la noi la Biserica, poate ca venim si noi la Club.

| Cocîrlăndosu a răspuns (pentru EmaS):

Păi nu spui bine. Eu la biserică am fost şi merg, dar tu la club nu ai fost niciodată.

| EmaS a răspuns (pentru Cocîrlăndosu):

Inainte de a ne pocai, Gicu ma scotea in fiecare sambata la un Restaurant unde serveam un gratarel si 50 g Hawana Club, cred ca asa se numea, era lichior de ciocolata, banane. Ne placea mult sa dansam, de obicei noi doi eram ''sufletul'' petrecerilor.

| Cocîrlăndosu a răspuns (pentru EmaS):

Şi nu era frumos?! Ce rău în asta? Unde era problema? Dădeaţi în cap la cineva?

Dupa pocăire ce s-a întâmplat cu viaţa voastră? Unde au disparut distracţia, voia bună şi petrecerile? Pe vremuri eraţi sufletul petrecerilor iar acum sunteţi de nerecunoscut!

| EmaS a răspuns (pentru Cocîrlăndosu):

Era frumos, dar aceste lucruri nu sunt pe placul lui Dumnezeu. Ori cu Dumnezeu, ori cu lumea. Dar vedem ca lumea cu placerile ei va piere. Acum ne gasim placerea in Caile si Oranduirile Domnului. Facem lucrarile lui Dumnezeu. Asta nu inseamna ca nu iesim noi doi, oridecate ori simtim nevoia, servim masa in alt oras, mergem la o pizza, iesim la o cofetarie. Folosim orice iesire pentru a trai momente frumoase impreuna. De exemplu daca trebuie sa mergem pana la Deva, ne facem timp sa petrecem si un timp special impreuna de care sa ne aducem aminte cu placere. Ne bucuram de lucrurile marunte carora le dam semnificatie si valoare.

| Cocîrlăndosu a răspuns (pentru EmaS):

Bine. Fiecare cu distracţia lui!

Să ai o zi frumoasă în continuare!

| EmaS a răspuns (pentru Cocîrlăndosu):

Si tu la fel. Domnul cu tine!

| HelloKittyM explică (pentru Cocîrlăndosu):

Am facut test, si nu sunt. asa ca nu e cum ai zis tu! mi-a venit si menstruatia

| Cocîrlăndosu a răspuns (pentru HelloKittyM):

Mă bucur mult! Personal sunt împotriva relaţiilor sexuale înainte de căsătorie dar, dacă totuşi te iubeşti cu cineva şi nu doreşti să ai copii nu pot decât să te sfătuiesc să fii exigentă cu folosirea corectă a metodelor contraceptive deşi, singura metodă pe care o recomand este metoda străveche a calendarului. Motivul? Este nedăunătoare pentru sănătate şi singura tolerată de biserică.

În acelaşi timp mi-aş permite să îţi recomand ca, în cazul în care vei rămâne însărcinată, niciodată, nici măcar o clipă să nu te gândeşti la avort! Să păstrezi copilul care s-a născut în tine cu toată dragostea, cu toata bucuria şi toată încrederea că ţi s-a întâmplat cel mai minunat lucru posibil de pe pământ. Un copil nu are în viaţa unei femei decât efecte pozitive fiind o binecuvântare pentru ea!

Şi să nu uiţi ce îţi spun acum: dacă se va întâmpla să rămâi însărcinată vreodată să ai încrederea fermă că un copil nu este incomplatibil cu planurile tale de viitor şi nu este un obstacol pentru realizarea acestora!

Oamenii dau chix în viaţă şi ramin nişte mediocri pentru că se împiedică în propiile lor neputinţe, în propriile lor incompetenţe, în lenea lor, în prostia lor, în lipsa lor de iniţiativă, viziune şi curaj, în lipsa lor de pregătire, nicidecum în existenţa unui copil în viaţa lor!

Dumnezeu să te aibă în pază şi să te mângâie cu dragostea Lui!

| HelloKittyM explică (pentru Cocîrlăndosu):

Multumesc la fel, acum chiar ai dat un raspuns superb. Dar eu sunt mica si crede-ma ca daca as ramane Doamne fereste gravida as pastra copilul cu siguranta dar m-ar da ai mei afara din casa.

| jacky7 a răspuns:

Este posibil sa ramai insarcinata ia-ti un test de sarcina ca sa stai linistita.
Data viitoare sa va bagati un ciot in fund laughing rolling on the floor

| HelloKittyM explică:

Multumesc mult de raspunsuri, daca as putea v-as da la toti funda, sunt foarte speriata. Mie trebuia sa-mi vina pe 10 si inca nu mi-a venit, a mai fost si faza de azi care am scris-o aici. Chiar nu stiu ce sa mai fac sad

| Cocîrlăndosu a răspuns (pentru HelloKittyM):

Felicitări! Eşti mămică, să fie într-un ceas bun! Să nu avortezi!