| AndreiAnd97 a întrebat:

Am facut in dimineata asta 40 de abdomene, iar cand m-am ridicat in picioare... m-a luat un junghi brusc in partea de jos (in burta). M-a tinut cam 2 minute, insa eu am incercat sa ma aplec, sa ma indrept, orice sa imi dispara durerea, dar nimic. Mi-a trecut de la sine pana la urma. Din ce cauza da fie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| IoanaPuppy31 a răspuns:

Buna,daca te-ai apucat recent sa faci atat de multe abdomene o sa ai dureri si febra musculara pentru ca corpul nu este obisnuit. Ai putea sa incepi in prima zi sa faci 10 abdomene, in a doua 15 si tot asa

| tanasevlad91 a răspuns:

Din cauza faptului ca nu faci in general efort la acea grupa de muschi,de exemplu,picioarele sau mâinile sunt folosite zilnic la mers la ridicat obiecte,deci sunt mereu antrenati,pe cand abdomentul e mereu lasat la final, nu e nimic grav, pe viitor pentru a a evita aceste probleme încerca să lucrezi zilnic dar nu multe seri, si cresti treptat, faci o saptamana cate 20 pe zi dupa saptamana viitoare 25 in fiecare zi, si tot asa pana vei andrena grupa suficient de mult, bafta