| Silvia93 a întrebat:

Am facut intindere musculara in zona lombara. Am fost la spital si mi-a dat sa iau medicamente (anti inflamatoare etc)
Problema este ca atunci cand ma ridic in picioare mi se incordeaza toti muschii si ma dor pana ma asez inapoi pe scaun / pat apoi ma lasa durerea.
Nu ies din casa de 2 saptamani, oare o sa imi treaca intr-un final?
Voi ati avut intindere musculara? Cum ati trecut peste?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| mihai69 a răspuns:

E bine că ai reușit să ajungi la medic. Bravo! O să treacă, dacă e doar o întindere (deși n-am mai auzit de una așa de gravă). Antiinflamatoarele ajută, la fel și masajul cu ceva unguent special (sunt o grămadă acum pentru dureri lombare). Dacă poți, o baie caldă sau un prosop umed, călduț, acoperit de o pătură sunt la fel de bune. Sau o pungă de pânză cu sare caldă pusă pe zona afectată.
Trece...