| pumpkinky a întrebat:

Am facut o anestezie pentru scoaterea nervului in partea stanga sus acum 3 zile, azi e a 3a zi si de ieri sunt foarte umflat sub ochi si obrazul la fel. Am fost la urgente si mi-au dat augmentin la 12h si nurofen sa iau, azi m-am trezit tot umflat si putin rosie umflatura, sa fie infectie? Alergie? Pls help, nici de la urgente nu au stiut sa-mi spuna ce e. Pe langa umflaturi ma doare foarte tare! Ce sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Nu e nicio alergie, cu augmentin ar trebui sa se rezolve ...ar trebui zic.
Am 4 interventii chirurgicale la maxilo-facilo pentru ca maselele mele de minte aveau radacini inverse, dupa fiecare taietura si cusatura 5 zile aveam obrazul umflat cat o portocala, trecea cu antibiotic dar la fel ochiul se invinetea uneori.
Mergi la stomatologul care ti-a scos acel nerv si cere parere e diferit fata de ce am spus ca am avut eu si la scoatere unui nerv nu stiu daca e normal sa se umfle in halul asta.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Du-te înapoi la stomatolog, chiar daca nu ți-ai făcut o programare, fiindca in cazul tău e vorba de o urgență medicală și nu te respinge. Să ai la tine niște bani, dentistul te-ar putea trimite să faci o radiografie dentară.

| Vacarescu_Adi_1975 a răspuns:

Sa consumi mai multe dulciuri si sa te odicnesti

| Sorin7777 a răspuns:

Fa o radiografie urgent altfel vei inota in ocean fara iesire