| StevieGerrard a întrebat:

Am facut o entorsa la tendonul lui achile acum trei saptamani. Practic fotbalul iar cand lovesc mingea cu siretul ma doare tendonul la culme. Ceva creme sau solutii sa scap definitiv de durere?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Rela_Viki_1993 a răspuns:

Nu exista asa ceva =D. Du-te la medic, si pentru viitor cauta primul ajutor in cazul entorselor =D, care s pot confunda cu luxatiile happy

3 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Fa repaus, ia pauza de la sport macar cateva zile si da-te cu bengay.

| Felys a răspuns:

Lasa-te de fotbal, indreapta-te spre un sport al mintii mai bine, iti sugerez sa joci sah, acolo nu te poti accidenta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Singura ta solutie e spitalul laughing