| Z13ENT a întrebat:

Am facut o extractie de masea azi dimineata dar sangerarea nu se opreste.Ce sfaturi imi dati?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Fluffy2 a răspuns:

Salut! Te sfatuiesc sa pui un servetel acolo si sa apesi putin si sa clatesti cu apa rece zona de multe ori.Incearca sa nu mai mananci pe partea aia.Succes!

6 răspunsuri:
| emy a răspuns:

Ia in gura apa cu sare, apleaca capul in partea unde a fost maseaua ai tine apa cu sare acolo. Daca nu da rezultate, incearca cu tuica(tot asa, apleci capul in partea unde a fost maseaua si tii acolo tuica). Daca nu se opreste, trebuie sa mergi de urgenta la medic, caci poate fi foarte periculos.

| emy a răspuns:

Ia in gura apa cu sare, apleaca capul in partea unde a fost maseaua ai tine apa cu sare acolo. Daca nu da rezultate, incearca cu tuica(tot asa, apleci capul in partea unde a fost maseaua si tii acolo tuica) Nici apa cu sare si nici tuica nu se inghit si nici nu se clateste gura cu ele, ci doar le tii acolo unde a fost maseaua. Daca nu se opreste, trebuie sa mergi de urgenta la medic, caci poate fi foarte periculos.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Pune ceva acolo, un şerveţel ceva, se va opri ea până la urmă.
Te pup!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mergi inapoi la dentist, cu prima ocazie.

| PopândăuIRătăcit a răspuns:

Eu zic ca iti poti suna medicul stomatolog sa-i ceri un sfat.

| BaxterTPU a răspuns:

Exista o chestie dar nu cred ca iti va placea prea mult, ia o gura mica de tuica sau de vin, ceva tare si clateste apoi pune o bucatica de servetel acolo si apasa un pic, si daca nu iti trece ar trebui sa te intorci la dentist cu prima ocazie, bafta!