| benga94 a întrebat:

Am facut o radiologie zilele trecute din cauza ca aveam unele dureri in zona spatelui, la rezultat mi-a iesit ceva S1 tranzitionala proces sinos S1 hernii intraspongioase T12, L2, L3,L4 habar n-am ce inseama am inteles ca un inceput de hernie de disc ceva de genu,care ati trecut prin asa ceva,rog mult un sfat un tratament,o sa consult si un medic in zilele ce urmeaza, dar pana atunci ast si parerile voastre, dau funda!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Du-te la un neurochirurg sa-ti interpreteze radiografia.

| Azµre a răspuns:

Vezi alt medic, tot odată te poți duce la Bagdasar Arseni în capitală și să cauți pe Florin Bica, medic ortoped șeful secției de trumatologie și ortopedie și să îi arâți filmul, te va lămuri ce ai de făcut.

| Anitta97 a răspuns:

Esti cam bolnavior saracutul de tine laughing))))))))))))))))))))))))))))))