| SlenderMan299 a întrebat:

Am făcut testul pentru Helicobacter din scaun si mi-a iesit 0.85.
La intevalul biologic de referinta avem valorile:
mai mic de 0.9 - negativ
intre 0.9 si 1.1 - echivoc
peste 1.1 - pozitiv
Avand in vedere ca valoarea este foarte apropiata de echivoc, cum se interpreteaza analiza? E negativ totusi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Mmn a răspuns:

Negativ. Si poti sa o faci si in sange sa fii mai sigur