| daniela_1443 a întrebat:

Am facut un examen la secretie si mi-a iesit :polimorfonucleare -rare, limfocite-rare, macrofage-rare, imi puteti spune ce inseamna, dauneaza cu ceva.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Ai o usoara infectie, probabil una banala, cu germeni care se gasesc in mod normal pe piele si organele genitale. In timpul actului sexual, mai ales daca cumva partenerii nu s-au spalat inainte temeinic pe fata, dinti, maini si organele genitale, bacteriile si ciupercile de pe piele patrund in vaginul femeii unde dau mici infectii fara semnificatie.

| daniela_1443 explică:

Aceasta analiza nu a fost facuta la 3 zile nici inainte nici dupa ciclu si nici nu am avut contact sexual, mentionez ca sotul meu este plecat din luna iunie in misiune iar eu analiza mi-am facut-o pe 30 luna trecuta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca analiza a fost facuta in primele 3 zile inainte de menstra sau in urmatoarele 3 dupa menstra, asa trebuie sa arate analiza (activitatea sexuala inainte de analiza poate da acelasi rezultat).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Mergi la medicul care ți-a recoltat secreția, este de datoria lui să-ți spună și să-ți prescrie și un tratament (ori nu i-ai băgat atenția în buzunar!), de asta este plătit.
Să-i fie rușine că nu comunică, îi cade gradul.
Pa, pa.