| Nikcoletta a întrebat:

Am facut vaccinul pentru coronavirus, iar dupa o luna am ramas insarcinată.
Stie cineva daca imi poate afecta sarcina?
A mai facut cineva vaccinul inainte de sarcină?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Iote a răspuns:

Tocmai am citit un articol in care se recomanda vaccinarea in timpul sarcinii. Tu l-ai facut inainte. Nu iti va afecta sarcina.

| gogugogugogu a răspuns:

Cred ca nimeni nu stie sa-ti raspunda corect, e o loterie aceste vaccinuri.

| Violleta2022 a răspuns:

Intreaba un virusolog!

| emilllyya a răspuns:

Nu exista studii in acest sens, din moment ce vaccinul este unul recent facut si care se bazeaza pe o tehnologie noua. In principiu nu ar trebui sa iti faci prea multe griji.

| CIaudiu a răspuns:

Nu te afecteaza cu nimic.

| Tactuecelmaitare a răspuns:

Da, eu
Copilul s-a nascut cu solzi pe penis, acesta avand o marime terifianta.
Mentiune: vaccinul a fost administrat de o persoana de etnie roma, in gara, in zona feselor