| Mihaela2022 a întrebat:

De curând am ramas insarcinată şi menționez că mi-am făcut botox acum 2 luni.
Îmi poate afecta sarcina?
Stie cineva dacă pot aparea probleme pe parcusul sarcinii? Mulțumesc pentru răspuns

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu afecteaza botoxul. Sexul cu mai multi barbati si supraponderabilitatea iti pot crea probleme.
Daca te-ai fi dus in Dubai sau Tenerife, nu te mai gandeai la asemenea probleme.

| Simpatic a răspuns:

Ai botox si te plangeai ca esti supraponderala si ai depresie.
Cine isi pune botox daca nu crede in sinea sa ca arata bine?
M-ai mult va amagiti cu boturile alea de rata care si asa aratati penibil.
Nu are ce sarcina sa afecteze.

| Violleta2022 a răspuns:

Te sfatuiesc sa mergi de urgenta la un medic ginecolog, ca-n situatia ta, cu hepatita C, botox injectat recent si sex cu 5 barbati deoadata, poti sa ai gramezi de boli, care iti poate afecta fatul.

| Maraa345 a răspuns:

Buna! Nu, nu-ti afecteaza sarcina! Sanatate.