| Andreeaa20 a întrebat:

Am avut coronavirus acum 3 luni și am făcut hepatită.
Iar acum am rămas însărcinată. Îmi poate afecta sarcina?
Există vreun risc de naștere prematură? A avut cineva coronavirus inainte de sarcină?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Ce hepatita ai facut? din ce stiu eu covidul-19 nu da hepatita, daca e vorba de hepatita virala tip B, C, D etc nu are nicio legatura.
Daca ai facut steatoza e poate de la pastile prea multe...insa steatoza nu e hepatita e pe romaneste ficat gras.
Legatura directa intre covid si hepatita cronica nu prea o vad, dar cine stie.
Toate acestea trebuiesc discutate cu medicul de familie si cu medicul specialist de interne sau gastroenterolog.

| Violleta2022 a răspuns:

Ce tip de hepatita ai facut?

| Catrice a răspuns:

Nașpa,copilul o sa aibă hepatita.

| haileewatson a răspuns:

Trebuie sa mergi la doctor, nu pe TPU.

| NunuNini a răspuns:

Hepatita va afecta copilul, nu coronavirusul.
De ce ai ramas insarcinata daca nu ai tratat hepatita?

| NeverGonnaLetYouDown a răspuns:

Cred ca "coronavirus" ar fi ultimul lucru de care ar trebui sa te ingrijorezi... Cum rahat ai luat hepatita?

| Loser87 a răspuns:

Din aprilie tot ramai însărcinată? :))
https://www.tpu.ro/......tul-covid/

Ce întrebări ai, te doare capul.