| Andreeaa20 a întrebat:

In luna februarie am fost internată de coronavirus unde am urmat un tratament.
Pe 2 martie m-am vindecat, testul covid fiind negativ.
De curând am rămas însărcinată.
Mă poate afecta in sarcină covidul daca l-am avut cu o lună în urmă? Dar tratamentul pentru covid care l-am făcut?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Cel mai bine intreaba un medic. Aici raspunsurile sunt evazive.

| DarthNiger a răspuns:

Nu cred ca o sa afecteze sarcina in vreun fel, insa asta e o intrebare potrivita pentru un medic.

| Teo29 a răspuns:

Nu te poate afecta.

| Georgequattro a răspuns:

Am vazut cazuri cand unele mame au nascut chiar si cand au fost infectate cu virusul, iar bebelusii au fost complet sanatosi, fara nicio problema. Nu cred ca este niciun semnal de alarma, va doresc sarcina usoara!