| Georgiana_Cristina_1997 a întrebat:

Am foarte mari probleme cu transpiratia fiindca miroase foarte urat, daca voi folosi piatra din alaun mirosul va disparea?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Nope, nu dispare nici un miros. Daca te speli macar de 2 ori pe zi si mirosi nasol, atunci cel mai probabil problema e de la alimentatie si/sau ficat. Consumi multe porcarii?

| Georgiana_Cristina_1997 explică (pentru KodrutZ):

De ceva vreme tin regim si mananc piept de pui si multe fructe rareori dulciuri

| cristimihailov a răspuns:

Buna,

In general ai doua directii:
1. Schimbi alimentatia (in cazul in care mananci prea multe chestii procesate).

2. Transpiratia in sine nu pute ci bacteriile de pe tine o fac sa miroasa. Motiv pentru care ti-as sugera sa mergi la un doctor dermatolog sa incerce sa iti gaseasca o explicatie la aceasta situatie. Poate problema este de ordin medical si s-ar manifesta si in alte moduri.

Deci sfat: medic dermatolog urgent. Apoi daca medicul se scarpina in cap ca maimuta te uiti si tu la mancare mai sanatoasa, bai termale, etc.