| AcTy a întrebat:

Am foarte mult par in zona fundului, credeti ca ar putea fi cauza mancarimii anale?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| LadyDee89 a răspuns:

N-ar prea trebui sa fie asta motivul! Hemoroizii isi incep debutul asa, cu mancarimi apoi cu durere! alta cauza, paraziti intestinali, oxiuri! poti elimina cauzele, mai intai parul, si "examineaza" scaunul cand faci! daca ai vreun discomfort sau daca misca ceva prin el big grin

| AcTy explică (pentru LadyDee89):

Scaunul e ok, dar acum din cate vad e putin rosu spre mov pe langa anus, dar totusi eu am foarte mult par si nu ma mananca "gaura" cum s ar zice, pe langa

| LadyDee89 a răspuns (pentru AcTy):

Rade-te si vezi dupa daca te mai mananca

| AcTy explică (pentru LadyDee89):

M-am ras si in proportie de 80% a incetat, oare parul era vinovat?

| LadyDee89 a răspuns (pentru AcTy):

Probabil! si "pamatufu " acolo si caldura, transpiratie si toate cele! vezi cum te simti pe parcurs