| YoAnNa a întrebat:

Am foarte multi negi pe maini, unii chiar de cativa ani uni care incep sa-mi apara. Ce sa fac sa scap de ei? Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| Magnific a răspuns:

Cu Nitratul de Argint du-te la farmace si intreaba cum se foloseste este foare puternic si scapi 100% dar se gaseste cam rar. dar se gaseste big grin in max 1-2 luni numai ai nimica. o sa ai o piele fina si curata. un vecin de al meu a avut si a functionat garantat

| NothingImportant200 a răspuns:

Cumpara de la farmacie Cryopharma(nu stiu daca am scirs corect). Este foarte bun. Costa in jur de 25 de lei. Funda?

| cryssbby a răspuns:

Draga YoAnNa, poti sa ti dai cu rostopasta sau cumperi de la farmacie (nu mai stiu cum se numeste), dar are un buretel care il apesi in spray si iti dai pe neg di dispare in scurt timp. fundita?

| marya a răspuns:

Daca ai rude la tara sau daca tu stai la tara intereseaza-te cine are rostopasta aceasta planta are o zeama in interior portocalie cu ea te dai pe neg mie mi-a trecut cu planta asta dar iti trece greu in vreo 3-4 luni. Daca nu gasesti rostopasta du-te la farmaci e si intreaba daca are crema pentru negi la farmacie sigur gasesti.

| Andre a răspuns:

Pai.si eu am avut doi dar exista o solutie speciala la magazin care peste vreo 2 saptamani iti dispar si daca nu vrei sa dai bani pe asa ceva cum mi-am luat eu mai exista o planta care se gaseste doar vara se numeste Rostopasca nu stiu cum se scrie dar citeste asa cum am scris sper ca ti-am fost de folos daca nu ai inteles lasa-mi un mesajwinking

| larrii a răspuns:

Si eu am avut tot la fel, foarte multi... si m-am dat cu rostopasca [este o planta care creste pe langa apa http://www.google.com/......tp?/imgres ] sau te poti duce sa tii cauterizezi.:-s mie mi'au trecut cam in 2-3 ani dar m-am dat zilnic cu planta aceea. chiar si de peste 10 ori pe zi. cand ieseam afara din casa sau cand vedeam undeva pe strada ma opream si ma dadeam.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Exista o solutie la farmacie, intreaba la o farmacie din zona ta.

| MatanaTheCowardCheater a răspuns:

Nu te mai juca cu broastele.
Pentru a scapa de negi, foloseste rostopască.