| Badea_Adrian_1982 a întrebat:

Am folosit un deodorant rexona de vreo 3-4 ori. Dupa câteva zile mi-a ieșit o rană. Apoi m-am ras la subraț că am crezut că îmi trece, dar s-a agravat. Acea zonă a început să se irite și rana sa se mărească. La inceput am dat cu crema de galbenele și a început să treacă. Apoi s-a agravat iar. Am mers la farmacie și mi-au dat o crema numita Cutaden. Aceasta crema este pentru iritațiile bebelușilor. Rana a dispărut, dar au rămas iritațiile. Iritațiile au început să se extindă și mi-au ieșit și pe față, mâini, picioare, pe gât și pe piept. Ce as putea face să nu se mai extindă și să îmi treacă aceste iritații? Va rog sa răspundeți cu seriozitate. Mulțumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| MihaiNicu23 a răspuns:

Mergi rapid la dermatolg ai nevoie de ajutor profesional.

| zăGhost a răspuns:

Du-te la un dermatolog si nu mai folosi deodorantul ala. Poate esti alergic.