| Stefan_Bagdan_1985 a întrebat:

Sal'tare oameni buni! Mi-au iesit pe maini,din cauza caldurii,niste bubite mici asa,una langa alta pe aproape toata palma,cam pana un pic mai sus de incheietura,stie cineva ce sa fac,sau cu ce sa imi dau sa imi treaca saraciile astea? E prima oara cand imi apare asa ceva,adica e prima vara cand imi apare,prima oara am crezut ca e ceva de la nu stiu ce mancare,dar nu e asa,ca nu mi-au disparut de vreo cateva saptamani! Si daca le rup cu unghiile,cea ce am facut,se inrosesc asa,si sunt uscate asa! deci stiti vreun remediu,vreo crema buna de la farmacie, sau sapun, nu stiu?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Adelinep a răspuns:

Cred ca daca este ceva mai grav ar trebui sa te duci la un doctor.te poti da cu o crema speciala de maini sau un galbenele ( se gaseste la farmacie) este foarte buna pentru tot feleul de arsuri happy sper ca ti-am fost de ajutor. Funda? big grin

3 răspunsuri:
| Empathizer a răspuns:

Poate fi orice, de la alergie la sifilis secundar. Mergi la medic.

| Xenya a răspuns:

Poti merge la farmaci sa ceri sfatul celor de acolo sau sa mergi la medic! Poate ai facut alergie la ceva in zona mainilor!

Răspuns utilizator avertizat