| anonim_4396 a întrebat:

Pot aparea alunite si pe buza? Am observat azi pe buza superioara ceva ca niste puncte negre am crezut ca sunt fire de par si am dat de cateva ori cu unghia au disparut si mi-o iesit putin de tot sange. Punctuletele acelea negre se aflau chiar in zona unde aveam herpes nevindecat de 2 ani. Exista riscul sa fac cancer? Sa fi fost alunite sau altceva? M-am dus la farmacie si am cumparat o crema de galbenele.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| xZeRo a răspuns:

Se spune ca alunitele nu trebuie rupte. Cel mai indicat este sa consulti un medic.

| anonim_4396 explică (pentru xZeRo):

Da stiu dar nu imi permit sad sper sa fi fost altceva si nu alunite