| king5151 a întrebat:

Am fost acum ceva timp sa imi scot nervul de la o masea si sa o plombez, iar acum am observat ca mi-a cazut plomba si ma doare maseaua respectiva, ma inteapa sa zic asa cand beau/mananc ceva acolo si cand apas pe ea, poate sa fie alt nerv?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Lioana a răspuns:

Poate nu a fost scos tot nervul. O fi ramas o bucatica din el. La o radiografie a dintelui se poate vedea daca a ramas ceva. Dar spune dentistului problema. Doar el te poate rezolva.

| blackann a răspuns:

Nu exista "alt" nerv, e acelasi, probabil ca nu a murit de tot. Sau poate ai o sensibilitate la gingie. Avand in vedere ca ti-a cazut plomba, tot ce mananci ajunge direct, mergi la dentist mai repede sa ti-o plombeze si nu mai intreba pe TPU.