| fcsboy a întrebat:

acum 2 ani aveam o gaura mica in masea, am fost la dentist si am plombat-o, iar in toamna asta mi-a cazut plomba si a devenit o gaura ceva mai mare si adanca, am fost acum 3 saptamani sa mi-o plombez si cand imi curata maseaua cu polizorul simteam o durere...dentistul mi-a pus 2 bucati de dentina, zicand ca gaura este adanca. Acum simt o gaura in masea si ma doare la cald, rece, aseara m-a durut ingrozitor maseaua. Ce sfaturi imi dati? Sa plec la alt medic sa imi scoata nervul? VA MULTUMESC!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| IBelongWorld a răspuns:

Eu iti recomand, sa te duci la un SPITAL care este specializat si in probleme de genul asta, pentru ca nu este de glumit cu asa ceva. Ti se poate umfla gura si sa o simti foarte amortita. Multa sanatate:*

| fcsboy explică (pentru IBelongWorld):

Multumesc, multa sanatate si tie!

1 răspuns: