| maria_6679 a întrebat:

Am fost azi la biserica si am avut parte de un eveniment neplacut.Cand m-am ridicat din genunchi am inceput sa ametesc, iar pentru 5 minute am vazut negru in fata ochilor iar sunetele se auzeau foarte incet.Cand mi-am revenit am inceput sa transpir foarte tare.Ce poate fi? am mai patit asta. Multumesc anticipat!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| daassh a răspuns:

Lipsa de vitamine si minerale din corp, si sora mea la fel a patin dar nu in biserica, acasa s-a ridicat din pat a ameti si a cazut, corpul vara se alimenteaza foarte mult cu vitamine si minerale(dar asta nu inseamna ca restul anului nu are nevoie de de ele), asa ca iti sugerez sa mergi la farmacie sa-ti cumperi un complex de vitamine si sa consumi cat mai multe lichide, fructe, legume mai ales acum pe timpul acesta cald.Succes!

12 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Pare o criza de hipoglicemie. Probabil nu mancasesi dimineata si, in general, nu ai un regim alimentar suficient de bun care sa-ti permita sa stai nemancata ore intregi dupa trezire. Incearca sa mananci regulat si sanatos.

| EvangelineLovin a răspuns:

Mi se mai intampla si mie. te-ai ridicat prea repede, sau ai tensiunea scazuta. si lipsa de calciu. mananca ceva sarat, ia calciu de la farmacie. daca se agraveaza si ajungi pana la lesin, atunci mergi la un medic pentru niste teste si un tratament. Sanatate!

| DimLight a răspuns (pentru EvangelineLovin):

Depinde daca asta se intampla si cu alte ocazii, daca da atunci vitamine si un consult la medic(analize ceva), daca nu inseamna ca poate fi de la mirosul lumanarilor poti fi alergic(a) si oricum lumanarile nu sunt 100% din ceara naturala.

| DimLight a răspuns:

Oricum nu e sanatos sa mergi la biserica, pentru ca acolo vin o gramada de oameni unii poate chiar cu boli transmisibile, e multa caldura si miros de la lumanari... daca era totusi destul de liber si nu prea cald ar trebui totusi sa mergi la doctor altfel mai degraba renunti la biserica decat sa renunti la sanatate

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pei dup-aia nu aiputut sa respiri sau respirai greu nu?

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 a răspuns (pentru maria_6679):

Pei ai cosmaruri ca nu poti sa respiri? Te simti asa singura si te gandesti ce bine ar fi daca as fi revenita nu?

| rutanklan a răspuns:

Te-a exorcizat preotul!

| cammm a răspuns:

Uite aici sa vezi adevarul

http://www.taifasuri.ro/......-2011.html

| structura a răspuns:

Salut, stai linistita nu esti posedata, (daca la asta te gandeai) e normal sa ti se faca rau, e canicula si in biserica sunt foarte multe persoane care iti iau respiratia

| Crissty97 a răspuns:

Du-te la un medic, sa te consulte noi nu putem spune prea multe... daca patesti chestia asta des du-te urgent la un medic!

| DoarEaUnVisInterzis a răspuns:

Mai bine ar fi sa consulti un medic. Stiu si mie mi se intampla [vara] cred ca din cauza caldurii.