| GabrielSMG a întrebat:

Am fost ieri la plaja si m-am bronzat c-am tare,iar acum ma ustura pielea rau, ce trebuie sa fac?
P.S:M-am dat cu lotiune dupa plaja dar nu are nici un efect.
Funda!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
5 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Da cu iaurt. Este un remediu vechi si bun.

| anncamarria a răspuns:

Incearca unguientul bepanten. E foarte bun e pentru bebelusi si arsuri. Crede- ma ca am avut acceasi problema si el m-a calmat.

| RyanAllen a răspuns:

Sa stai acasa?! Incearca cu iaurt alb natural, iti trece.

| MădăLina51998 a răspuns:

Te dai cu ulei de masline. O sa iti treaca foarte usor si repede! Astept funda! :*

| Andreea10203040 a răspuns:

İaurtul alb face minuni.