| AnneMari a întrebat:

Am fost in mall si am vazut un sutien cu un burete mai grosisor, eu fiind mai platalaughing l-am luat.Ideea e ca acasa cand l-am probat, sa observ ca e cu push-up.Oribil.Insa,tot a fost vara, am mai purtat maieuri asa ca am purtat si sutienul.De prin august il am. Dar daca nu e decolteu nu-l port. Port un sutien cu un buretel in partea inferioara a lui, tot cu un efect pe push-up, dar mai "liber". De o vreme am inceput sa am dureri la nivelul sanilor.Nu stiu daca din cauza push-up.ului.Ideea e ca vreau sa aflu daca afecteaza cresterea lor/circulatia sangelui.Ar trebui sa mi-l interzic?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| BlaBlaa a răspuns:

Da, cred ca e de la push-up. daca sanii ar creste, nu ai avea dureri, sa stii.

| mimikafrumusika a răspuns:

Poate nu e din cauza asta>
1.mergi la doctor
2. poate sunt,, durerile cresterii,,

| georgikutzata a răspuns:

Eu cred ca nu trebuie sa porti asa de des sutienul, intr-adevar opreste circulatia, te sfatuiesc sa o iei mai incet cu sutienul funda?happy