| Gabriela2011 a întrebat:

Am fost in spital acum 2 saptamani . Am avut o branula(albastra) in spital n-am avut probleme cu ea , dar in ultimul timp am observat cand ma lovesc ma doare f tare sau cand ma ating , iar pe vena e ceva umflat ca un nodul . De ce s-a facut ? Ce pot sa fac in afara sa ma masez ca ma doare.Funda!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Raniia a răspuns:

Poate fi o flebita de cateter si trebuie sa aplici local un unguent-Lioton Gel de 2-3 ori pe zi prin masarea usoara a locului afectat.Se elibereaza fara prescriptie medicala de la farmacie.

4 răspunsuri:
| BGDs a răspuns:

Cum zice si Tea20, ai facut o flebita de cateter. O sa iti treaca cu timpul dar poti grabi vindecarea folosind Lioton gel sau Hepatrombin

| Gabriela2011 explică:

Normal ca nu o mai am. Nici nu stiti despre ce este vorba si comentati, fara suparare.

| Anna1999 a răspuns:

Mai ai branula?

| sims3love a răspuns:

Pate ai o vena sparta si asa se mai intampla asteapta si o sa-ti treaca