| anonim_4396 a întrebat:

Am fost intepat de o albina in palma acum 5 ore,nu am nici un simptom de roseata,mancarime sau umflatura,dar ma doare in acea zona,mai ales cand apas acolo, e grav? Sa merg la spital?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Kaℓi a răspuns:

O sa-ti treaca in 2, 3 zile. Tine acolo gheata ca sa scapi de durere... nu e de mers la spital daca nu s-a umflat, o sa rada aia de tine.

| Empathizer a răspuns:

E clar ca nu esti alergic la veninul de albine, simptomele ar fi aparut rapid dupa intepatura. Nu va rade nimeni de tine daca te duci la spital, dar nu e cazul. Acul a ramas inauntru, de aceea te doare cand apesi. Va trece in cateva zile oricum. Poti incerca sa scoti acul aplicand o ventuza sau sugand putin zona intepata.

| Empathizer a răspuns:

... ma faci sa cred ca intepatura a fost pe obraz.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna!
Freaca locul dureros cu patrunjel daca ai in casa, nu trebuie sa mergi la spital, e doar o intepatura de albina!
O sa-ti treaca indata si-o sa uiti de durere imediat.
Te pup!

| Noctis a răspuns:

Posibil sa-ti fi ramas acul acolo. Daca nu, probabil asa reactioneaza corpul tau la muscaturi de albine. Daca nu esti alergic la albine nu ai de ce sa iti faci griji.

| Ftz_Mihai_1999 a răspuns:

Pai du-te la spital sa nu ai cancer la piciorul dreptlaughing))))))))