| MarisRadu91 a întrebat:

Am fost la dentist la un control, mi s-a spus ca am o carie, cand am ajuns acasa m-am uitat in oglinda si am vazut ca in afara de ea, mai am la vreo 2 masele niste firisoare asa negre mici, sunt tot carii? de ce nu mi-a zis si de ele? e interesul ei sa ia banii

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Ramo80 a răspuns:

Poate e doar tartru la celelalte. Mergi si plombeaz-o pe cea cariata si intreaba.

| fabiola a răspuns:

Poti intreba, poate fi carie sau piatra!

| grgdlk a răspuns:

Da, asa incepe o carie, normal ar fi fost sa ti spuna asa cum ai zis si tu e interesul ei sa si ia banii, inseamna ca nu ai ales cel mai destept dentistlaughing