| okei a întrebat:

Am fost la fotbal de la 1 pana la acum la 9:05 si am avut 4 carcei unu la inceperea piciorului la fund acolo in dreapta, si 3 la laba piciorului, astea s-au intamplat in serie pe la 7:05 si, si acum ma mai doare sad Stiti careva ceva? ca trebuie sa imi tin picioarele drepte sa nu ma doara ca altfel daca el las ma dor groaznic.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu iti spune nimic ca ai stat 8 ore?
Gandeste-te ca ai facut un efort mare ...probabil si febra musculara, de acolo aparitia carceilor.
Nu e recomandat sa faci mult efor deodata, de ce crezi ca fotbalistii fac intai incalzirea`?
Pana maine iti va trece, dar ai grija next time.

5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Eu cred ca te-ai deshidratat de la caldura si efort. Nu e suficient sa bei apa simpla, nu are destule saruri, in special de magneziu. Fie fa-ti supa de legume un pic sarata si bea-o in cursul zilei, fie apeleaza la o apa minerala magneziana (biborteni forte sau valea brazilor).

Laur
| Laur a răspuns:

Incearca sa le mobilizezi incet, tine piciorul intins si executa flexii si extensii din laba piciorului. Fa-ti niste analize de calciu si daca vezi ca e scazut (foarte probabil) urmeaza un tratament cu calciu si vitamina D (pentru fixare mai buna).

Laur
| Laur a răspuns:

Ionul de calciu are un rol foarte important in contractia musculara, iar faptul ca bei lapte nu inseamna neaparat ca ai suficient calciu.

Cand ti-ai verificat ultima data calciul?

| okei explică:

Nu am lipsa de calciu, iau multe vitamine in fiecare zi, mananc multe fructe, beau lapte etc pot sa spun ca am un corp sanatos big grin deci nu cred ca e chestia cu Lipsa de calciu