| UmbraDeVulpe a întrebat:

Ce poate sa fie daca incepe sa te doara asa din senin laba piciorului? Ca si pe mine ma doare acum cam de 2 saptamani si nu s-a intamplat nimic, nici nu m-am lovit, si nici altcineva nu a facut o si nici muscat nu am fost... De ce ma doare atunci? E foarte interesant dupa parerea mea ca si anul trecut mi s-a intamplat si mi-a trecut cam intr o saptamana fara sa fac nimic. Ce e, ce am patit? M as duce la doctor dar mi e frica sa nu imi spuna ca trebuie taiat... Sau nu e cazul?:/

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
12 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Laba piciorului nu doare din senin, doare cand te lovesti, cand porti incaltaminte stramta, sau sireturi prea stranse, cand mergi mult, cand calci stramb, cand faci anumite miscari incorecte cu acel picior, cand ai reumatis, cand ai guta, cand iti cade ceva pe picior, cand bagi laba piciorului sub scaun sau sub locuri stramte, cand mananaci sarta si ti se imfla picioarele, constati ca te strang patofii samd.

Răspuns utilizator avertizat
| Violleta2022 a răspuns (pentru UmbraDeVulpe):

Piciorul se taie cand este cangrenat sau degerat.

| Violleta2022 a răspuns:

"M as duce la doctor dar mi e frica sa nu imi spuna ca trebuie taiat."

Nici un doctor de pe fata pamantului nu-ti va taia piciorul, doar pentru ca te doare laba piciorului laughing

| Violleta2022 a răspuns:

La cate milioane de oameni cu reumatism si artrita, sunt pe pamantul asta, crezi ca doctorul le taie minile, picioarele sau spatele, doar pentru ca-i doare?

Picioarele se taie la diabetici in stagiu avansat, cand se cangreneaza, la cei cu cancer la os, la cei cu degeraturi, la cei cu accidente... dar nu pentru ca ai dureri din cine stie ce cazatura, lovitura sau strans sireturile pantofilor.

Răspuns utilizator avertizat
| Violleta2022 a răspuns (pentru UmbraDeVulpe):

Pai, nu mai umbla cu slapi in casa, ca se plang vecinii de zgomot si apoi, te dor talpile de la purtatul lor.
Umbla prin casa in ciorapi!

Răspuns utilizator avertizat
| Violleta2022 a răspuns (pentru UmbraDeVulpe):

Nu mai umbla, stai locului si arunca naibii slapii aia, ca nu te duci la plaja acum. Au talpile rigide si de aia te doare.
Normal ca nu-ti trece in 5 minute, dar va trece in cateva zile daca umbli in ciorapi, fara slapi.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Si cica nu am avut dreptate cand ti am zis ca tu ai ziua si durerea noua

| carevaescu a răspuns:

Doar un doctor îți poate spune care este cauza. Dar stai liniștit, nu se mai taie picioarele laughing

Răspuns utilizator avertizat