| justanotherprettyface a întrebat:

Am fost la mare. m-am ars, m-am inrosit si acum mi-au aaparut basici. ce sa fac sa imi dispara? si in plus imi raman semne?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| aNonim_4610 a răspuns:

Semne nu ramin... pur si simplu te-a ars soarele, asa e de obicei la mare... te arde soarele si iti apar basici.iti propun sa te dai cu Crema de protectie solara

3 răspunsuri:
| DanSor a răspuns:

Poti incerca cu creme de piele. Incearca sa nu spargi acele basici (cum le spui tu).
La ultima intrebare raspunsul e DA, dar daca spargi acele basici.
Multa sanatate happy

| CristinaCristi a răspuns:

Sparge basicile apoi te poti da cu olek d crema nivea! succes

| Georgy_1679 a răspuns:

Cauta prin farmacii medcamantewinking
iti dau un sfat sa te bronzezi supeeerwinking
la mare stai mult in apa si cant iesi plimbate putin pe plaja: soarele o sa te prinda pe tot corpulwinking