| MrsVamp a întrebat:

Daca din greseala torni apa fiarta pe mana, si "se inroseste" si "faci basici", trec dupa o perioada? adica pielea se mai vindeca? raman semne pentru totdeauna?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Uff, prin ce dureri ai trecut! Nu-i cazul să te sperii, pielea se va reface, în câteva zile. Nu vei rămâne cu niciun semn.

6 răspunsuri:
| 愛日本 a răspuns:

Nu,doamne fereste, cum sa ramai asa? laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna
pielea se va regenera, la inceput basica se va umfla si te va ustura, ar trebui sa mergi la un medic pentru a, vedea daca arsura este intr-un grad mai avansat pentru a primi, un tratament corespunzator, tipului tau de problema.
O zi buna.

| gabriel87000 a răspuns:

Depinde cate straturi de piele sau dus. daca te-ai fript un pic e ok trece dar te-ai fript tare si sau dus catev randuri de piele ramane semn

Răspuns utilizator avertizat
| darkangel90 a răspuns:

Nu ramane semne, ele trec dupa cateva zile.

| Dima_Alexandru_1994 a răspuns:

Daca te-ai oparit doar superficial iti trece cam intr-o sataman si nu raman semne prea vizibile daca e mai serios o sa ramana ceva semne incearca o crema de galbenele ca este foarte buna pentru astfel de necazuri si incaz de te mai oparesti sau frigi pune pe locul acela ceva rece imediat pentru a reduce consecintele