| alex055 a întrebat:

Am fost la sala saptamana trecuta si am facut niste intinderi cu bara 50kg si incepuse sa ma doara in zona abdomenului cand le faceam asa ca m-am oprit. Saptamana asta am facut iar dar nu am avut parte de nicio durera asa ca am incercat si cu 70kg. A doua zi au inceput sa ma doara testiculele sa fie din cauza ca am folosit greutati mari?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
Bula
| Bula a răspuns:

Voi la sala nu aveti antrenor-coordonator calificat?
Sau dati banii doar la caserie, pentru intrare. tongue

Cu exercitiile nu e de joaca!
Un salt de 20 kg dupa ce ai avut dureri si la nivelul anterior este un semnal de alarma ca nu te antrenezi cum trebuie!
Ai grija, ca o asemenea "greseala" te poate chiar nenoroci, pe viata!