| Mekito a întrebat:

Am o problemă și nu sunt sigur dacă e gravă, sau nu.
În ultimul timp, când fac exerciții pentru partea inferioară a abdomenului( ridicarea picioarelor in poziție verticală), îmi "trosnește" un os, apoi simt un disconfort de scurtă durata în zona inghinală. Eu cred ca am un început de "hernie inghinală", însă tind să cred că, această este si din cauza unei întinderi. Țin să menționez că am 14 ani și fac sală de 4 săptămâni, însă nu ridic greutăți mai mari de 10 kg(brațe) sau mai mari de 20kg(piept). Am făcut fotbal acum ceva timp, mai exact acum 3 ani timp de 2 ani jumătate. Mulțumesc anticipat de răspuns. O zi bună vă doresc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| adryanaa04 a răspuns:

Cel mai bine este sa vorbesti cu un specialist, ginecologul, mama ta sau persoane care au mai trecut prin asa ceva.