| anonim_4396 a întrebat:

Am fost la stomatolog sa-mi curete o carie, mi-a pilito. mi-a pus plomba, Voallla, dintele se va mai reface?, ca doar nu ramane plomba aia acolo pentru totdeauna, nu?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| emma_8868 a răspuns:

Nu se mai reface, plomba poate sa cada si va trebui sa mergi sa iti pui alta dar dintele nu se va mai reface niciodata

8 răspunsuri:
| Reek54 a răspuns:

Si de ce ii mai spune definitiva daca tot cade?

| Reek54 a răspuns:

Poftim?, pe cine ai facut prost?

| ombladon a răspuns (pentru Reek54):

Pe cel care a crezut ca o sa cada plomba si o sa se refaca dintele

suntserios
| suntserios a răspuns:

Plomba e definitiva si teoretic ar trebui sa tina cati ani buni, asta daca e pusa cum trebuie si cu materiale bune.

| William a răspuns:

Nu ramane acolo pentru totdeauna, doar pana mori.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca doctorul e bun, plomba tine si 5 ani. Stiu pe cineva care are de atata vreme. Iti recomand sa intrebi, sa te documentezi sa vezi si tu cunoscutii tai ce medici stomatologi recomanda.

| sebysebyca a răspuns:

Nuuu,cum sa ramana acolo? cade dintele, plomba mai ramane un pic sa vada despre ce e vorba, apoi probabil se evapora!

| Skeez a răspuns:

Plomba va cadea pana la urma, dintele nu se va mai reface, plomba se va inlocui
Voalla

See yawinking