| bydwbydw a întrebat:

Am fost operata de amigdale luna trecuta, am fost anesteziata local si mi-au fost administrate mai multe doze, am luat foarte multe antibiotice si in acea luna nu mi-a venit ciclul, am avut contact sexual neprotejat, sunt foarte speriata...am facut si 2 teste de sarcina dar ambele au iesit negativ, al doilea test l-am facut acum o saptamana. ce se intampla? nu am mai avut contact sexual neprotejat de aproape o luna de zile.as rasp urgent.mersi:*:*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Mai fa acum un test de sarcina din urina de dimineata. Rezultatul lui e concludent. Poti fi insarcinata sau poate fi doar o dereglare datorita stresului operator. Mergi si la un ginecolog dupa testul de sarcina.

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

De ce esti ingrijorata, daca testele ti-au iesit negative? Fii linistita! Asteapta-ti ciclul urmator, iar daca iti intarzie mai mult de 10 zile atunci repeta testul / mergi la ginecolog.winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si mie mi-au iesit negativ testele de sarcina si de fapt eram insarcinata; nu te poti baza pe ele 100%. Iti recomand o vizita la doctor cat mai repede. Sanatate si fii calma!