| anonim_4396 a întrebat:

Oare de ce imi intarzie ciclul atat de mult? Intradevar de un an de cand nu mai iau anticonceptionale este foarte neregulat, dar acum sunt speriata pentru ca in aprilie am avut contact sexual neprotejat. Partenerul meu a avut grija insa. Dupa cateva zile chiar mi-a venit, dar pentru ca sa fiu linistita dupa 2 saptamani am facut un test care a iesit negativ. Dar acum iar intarzie si speriata fiind azi am mai facut un test care tot negativ a iesit. Ar fi posibil totusi sa fie o sarcina? Sau intarzie pentru ca e foarte neregulat?

4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu e sarcina, ci mult mai grav. Ai niste serioase dereglari si ar trebui sa mergi cat mai repede la ginecolog pentru consult si inceperea analizelor. Sa stii ca afectiunile astea se agraveaza pe fiecare zi care trece fara tratament pana cand, la un moment dat apar complicatii severe. Nu mai amana nici o zi, maine du-te la doctor!

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Dacă ambele teste au ieşit negative înseamnă că nu eşti însărcinată.
Este o dereglare hormonală. Un stimulent hormonal natural care ajută la reglarea ciclui menstrual este ceaiul de creţişoară.
Sănătate.
Pa, pa.

| claudiea79 a răspuns:

Ai o dereglare hormonala de la stress; cure de slabire; chimicalele din apa sau mincare; o sa iti vina; majoritatea femeilor au ciclu neregulat eu am luat ceai de coada soricelului vreo2 cuti apoi mi-a venit. am auzit ca si pastilele duphaston sint bune.

Răspuns utilizator avertizat