| elena97890 a întrebat:

Am fost racita o saptamana si acum am ramas numai cu tuse, iar de vreo 2 zile cand tusesc ma dor muschii abdomenului, stiti ce ar putea fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Posibil o infectie bacteriana in gat.
Se rezolva usor cu inhalatii de abur fierbinte, in care picuri cateva picaturi de ulei de eucalipt.
Dupa 2-3 repetitii de inhalatii, tusea dispare complet.

| giulia283 a răspuns:

Febra mucsulara. Asta daca ai facut sport in urma cu cateva zile.