| vladlove123 a întrebat:

cam de 2 luni de zile am o tuse seaca care ba ma lasa ba imi trece. De exemplu am luat o saptamana TUSOCALM, m-a lasat dar acum ca a venit canicula si am mai pornit aerul conditionat in camera, m-a cam luat iar. Nu tusesc toata ziua, dar ma mai apuca cate o ora asa in care tusesc cam de 10 ori. Tusea este seaca, nu ma doare in spate cand tusesc nu nimic. Pur si simplu ma apuca asa dintr-o data. Ce as putea face sa scap de aceasta tuse?
Multumesc
Dau funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| iulian1302 a răspuns:

Buna. Cel mai indicat in cazul tau ar fi sa consulti un medic deoarece avand in vedere anamneza ta(faptul ca tusea revine dupa un anumit interval de timp) exista mai multe posibilitati de eventuale diagnostice. Poate ar fi indicat sa faci si o radiografie pulmonara pentru a se vedea daca nu exista probleme la acest nivel(al plamanilor). Medicul la care ar trebui sa mergi este medicul pneumolog care iti va oferi si tratament de specialitate.