| qieiqpalz a întrebat:

Am gasit ieri un porumbel care are rupta aripa cred, l-am luat acasa si i-am dat sa manance si sa bea, l-am inchis in baie pentru ca am 3 pisici. Oare i se revine aripa dupa ceva timp? Nu prea am bani sa il duc la doctor.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Nu-si revine singura. Trebuie imobilizata 1-2 săptămînii

| LPCTSTR a răspuns:

Bine ar fi sa iei niste bete de inghetata si sa le fixezi in pozitia normala a aripii si sa bandajezi(gasesti pe internet scheme si tutoriale; uite si un videoclip, dar vizioneaza cat mai multe pentru o mai buna idee: https://youtu.be/B_mzQg8Prok).

| Raducons a răspuns:

Din pacate nu se mai vindeca aripa rupta.Cum stii ca e rupta atarna sau cum arata. Poate este doar lovita si isi revine,

| qieiqpalz explică:

M-am inselat nu avea rupta aripa ..azi i-am dat drumu pe geam si a zburat