| ekofelina a întrebat:

Am gasit o ecografie pe care scria " Sarcina 6 S. A. in evolutie ". Este al mamei si vreau sa stiu ce inseamna

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| doctoressa a răspuns:

Ecografia gasita indica o sarcina cu varsta de 6 saptamani.
http://www.i-medic.ro/analize/ecografia-fetala
http://www.i-medic.ro/......de-sarcina

| crmr a răspuns:

Este un fel de poza unde este un bebe din burta verifca data ca sa vezi daca o sa ai un fratior

| CreepyCrow a răspuns:

Inseamna ca il are de 6 saptamani...

| WoOzY a răspuns:

Daca ai gait acea ecografie la ea in camera sau printre lucrurile ei inseamna ca ori e ecografia de cand era insarcinata cu tine ori o sa ai o surioara sau un fratior. daca esti fata mai bine tiai dori un frate ca sa nu imparti nimic cu el si dfaca esti baiat mai bine tiai dori tot un frate pentru ca sa va puteti batelaughing
ori cu una ori cu alta e tot u n razboi si un blestemsad