| SuitAndTie a întrebat:

Am gastrita de mai mult timp. Am observat ca medicamentele imi fac mai rau la stomac. A incercat cineva remedii naturiste - lemn dulce, aloe vera, bitter suedez, suc de varza - sau altceva?
Cum ati reusit sa va vindecati?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Incearca sa consumi ceai de musetel/sunatoare si nu mai lua pastile pe stomacul gol, ori sa mananci imediat, asa am facut si eu prostia de a lua pastile pe stomacul gol ani la rand si acum imi da batai de cap.
Eu consum ceaiuri f multe..si ma feresc de prajeli/afumaturi si picant
O seara bunahappy

| LaLaura a răspuns:

Incerca sa bei ceai de sanatoare, e foarte bun pentru stomac.
Nu mai manca prajeli, dulciuri, fast food, usturoi, ceapa, lapte si produsele derivate din lapte.
Consuma legume si fructe cat mai proaspecte.
Nu mai consuma pastile ( fac foarte mult rau la stomac).
Incerca cu ceai de sunatoare, la mine are efect.