| Abcefed a întrebat:

Am gingia umflata la un dinte de cam o saptamana. Intre timp am mai luat cam 2 zile algolcamin (dimineata si seara) si 3 zile antinevralgic. Nu ma doare de loc doar este umflata doar la un dinte.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Daca nu te doare de ce ai mai luat pastilele alea?
Care-i intrebarea?

| Abcefed explică (pentru darrio2007):

De ce am gingia umflata si ce sa iau sa nu mai fie asa

| Abcefed explică (pentru darrio2007):

Am luat preventiv. Ce sa iau sa nu mai fie asa?

| darrio2007 a răspuns (pentru Abcefed):

Macar luai ceva antibiotic. Ai infectie.

| MadRaven a răspuns:

Algocalmin si antinevralgic ajuta doar durerea. Nu trateaza infectia. Daca vrei sa scapi de infectie recomand Oxacilină, câte două la 6 sau 8 ore în funcție de gravitatea infecției. E bun și Amoxiclav dar la mine mereu a dat randament mai bun la măsele Oxacilina.
Dar e neapărat necesar să mergi și la un medic stomatolog să îți faci un consult să vezi care este cauza infecției. Eu fac infecții la măsea când sunt stresată, dar cauzele pot fi mult mai grave.
Multă sănătate!

| SantalPorcocale a răspuns:

Cel mai probabil ai puroi