| nothinginteresting a întrebat:

Am ieșit astăzi cu părul ud afară. Acum mă doare puțin capul, s-ar putea înrăutăți?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| ALGator a răspuns:

Răceala e cauzată de viruși, nu de apă.
Poți avea dureri de cap din alte motive, sau e nocebo (autosugestie ).

6 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Un prieten al meu a avut o prietena care tot asa facea. A facut meningita si a murit. Deci, fereste-te. Pana una alta ia un algocalmin si mergi la doctorul de familie, maine.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu se intampla nimic daca iesi cu parul ud afara, se usuca si gata. Inca nu-i ger si viscol ca sa-ti inghete capul.

| octav005 a răspuns:

Poti raci. afara e deja foarte racoare chiar frig noaptea

| Printesa10TM a răspuns:

Sau ai putea sa racesti.

| Odysea a răspuns:

Poti sa racesti.

| Missco a răspuns:

Îți recomand să iei o pastila de durere de cap. Poate sa fie o simplă raceala, si mie mi se mai întâmplă... Dar dacă situatia se agravează mergi la doctor!