| Radandam a întrebat:

Astăzi m-am spălat pe cap, dar parul era uscat, l-am uscat cu feoneul și am ieșit afara la vreo jumătate de ora. Cică au fost 13 grade azi, nu mi-a fost frig, dar a început sa ma doară puțin capul acum, credeți ca o sa răcesc? Am luat un Brufen acum. Păreri?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Pai nu trebuia sa faci asta, anumite glande se deschid prin pori, acestia inca deschisi absorb apa o anumita perioada de timp, motiv pentru care nu trebuie sa te expui la frig.

S-ar putea sa racesti, insa asta tine de metabolismul tau. Stai la caldura, bea niste ceai cald (sau vin fiert, de sezon, dar asta daca nu ai luat pastile inainte, nu cazul de față) si incearca sa te relaxezi.

Consuma fructe si legume happy (citrice mai mult).

Numai bine si sanatate!

| Radandam explică (pentru DoarBogdan):

Pai dar am luat un Brufen, sper sa previna

| DoarBogdan a răspuns (pentru Radandam):

Da, este bun si ibuprofenul in acest caz, dar nu uita si de metodele naturale descrise.