| cristinaaav a întrebat:

Am in pod niste pisicei de aprox 3 saptamani...mai mult sau mai putin, nu stiu sigur. si mama lor a murit, de vreo 3 zile. voiam sa va intreb cat ar rezista fara mancare, deoarece pana maine nu sunt acasa si nu am cum sa ii dau de mancare. astazi am descoperit ca mai este o pisica in pod...de cand a murit mama lor nu au mai mancat.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| jojo_2491 a răspuns:

Fara mancare rezista o zi-doua, dar au nevoie de apa.vezi cum faci sa le lasi apa multa.

| ruzycciocolata a răspuns:

Buna.Ar trebui sa ii hranesti tu cu seringa cu lapte de vaca; pisica din pod nu e a ta? Se poate sai manance se poate sa nu dar sunt slabe sanse ca ei sa traiasca daca zici ca nu aumai mancat de 3 zile...

| pushtius1 a răspuns:

Vezi ca ai toate sansele ca acea pisica sa ii omoare...

| parishiltonbia a răspuns:

Ei bine, cealalta pisica nu le va da lapte pentru ca isi va da seama ca nu sunt puii ei. Ar trebui sa ii intretii cu biberonul daca nu vrei sa moara, caci altfel nu vor rezista. In plus, un culcus cald si putin lapte intr-un bol s-ar putea sa le ajunga pentru o zi. Noroc! Funda?

| cristinaaav explică:

Multumesc mult de raspunsuri. happy pisicuta traieste ^^

| dayanaangel27 a răspuns:

Parerea mea este ca nu cred ca mai rezista mult, totusi sunt mici, si un pisic mic suge la mama lor toata ziua si doarme...eu cred ca ai si deja pisici morti...acum nu stiu sigur, depinde de cat sunt de rezistenti.Ar trebui sa ii hranesti cu seringa, si acum ar trebui sa rogi o vecina sa mearga si sa ii hraneasca