| sopranaCadaverica a întrebat:

Am inceput anul bine... Cu diaree. Ieri toata ziua am avut cred ca vreo 5-6 scaune apoase (cu fecale nedigerate), gaze si usoare crampe intestinale (deasupra buricului) care durau 30 de secunde si se repetau din ora in ora. Atat. In rest, m-am simtit foarte bine, nu am avut greata, dureri de stomac sau alte senzatii. Doar oarecum o stare de molesire. Si astazi la fel, pana acum am facut doua scaune apoase. Desi am pofta de mancare si ma simt bine in general.
Mentionez ca am mancat SI legume in aceasta perioada a sarbatorilor - multa salata verde si castraveti, consumand si preparate festive proaspete in cel mai decent mod cu putinta. Putin din fiecare. Si mai tarziu de ora 18 nu am mancat absolut nimic. Si totusi mi se intampla ceea ce am zis.
Ce poate fi? Ce pot face?
Multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

După episodul febril descris ieri, eu cred că n-ar fi rău să mergi la medic.
Până atunci, ia niște Smecta. Și ceai de mentă neîndulcit.

| sopranaCadaverica explică (pentru mihai69):

Uf, uite cine tine cont! :p Da, de atunci chiar nu am mai avut deloc febra. Voi tine cont de sfat. Merci mult

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Îți doresc să o duci tot anul așa cum l-ai început!

| zăGhost a răspuns:

Ia Furazolidon. In mod normal, cu asta pana la noapte se opreste.

| Heavenonearth a răspuns:

Poți folosi Imodium.
Trist cã ai inceput un an cu ghinion...si eu am avut amu 3 ani, era de la legume si fructe, inclusiv salate nespălate corespunzător.Insănătosire grabnică!