| Alex4322 a întrebat:

Salut! Am diaree, astăzi am făcut 14 scaune foarte apoase și mov, ce sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Bea o cana de ceai, din 3-4 frunze de GUTUI.
O zi nu manca nimic, dupa care faci dieta, sa revii treptat (4-6 zile) la mancare normala.

10 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Lu' mă-ta i-ai zis asta?

| dullcat a răspuns:

Buna.Oare nu crezi ca dupa cateva sesiuni pe toaleta era timpul sa mergi la farmacie si sa ceri ceva special pentru asta, nu sa scrii pe TPU dupa 14 scaune? Stii ca poti muri de la deshidratarea cauzata? Vorbeste cu parintii si ai grija de tine, nu e de joaca.

| Hyperion7 a răspuns:

Eu in locul tau as fi vorbit cu părinții sa mă ducă la medic, pentru că ești foarte deshidratat și cum zicea și dullcat, poți muri de la o asemenea chestie, plus că e vorba și de faptul că le faci mov, deci situația nu s-ar rezolva așa ușor cum pare.

| timidu89 a răspuns:

Lacium e ce îți trebuie.

| OSLOMELBOURNE a răspuns:

Ia pastile pana nu mori

| MAteiLaAjutat a răspuns:

Ia un smecta.

| KingOoO a răspuns:

Asteapta pana faci si vreo 2 mese, ce drac sa faci cu atatea scaune?

| Alex4322 explică (pentru KingOoO):

Bravo! Răspunsul tău merita funda!

| KingOoO a răspuns:

Vezi sa nu te amendeze astia ca infunzi canalizarea orasului

| ziustin a răspuns:

Si noi cu ce te putem ajuta? Nu exista diagnostic online. Fuga la medic sau daca nu poti sta pana maine, fuga la urgente sau spital cu UPU