| BruneTTe a întrebat:

Am inceput de 3 zile tratament [prescris de dermatolog, bineinteles] cu Azitrox, azi sunt in a 3-a zi si mi-au aparut in cursul zilei de ieri niste cosulete micute si multe pe fata. In loc sa imi faca bine vad ca e mai rau. E normal? E un lucru normal sa iti apara cosuri mici cand incepi un tratament cu antibiotic? Ma indoiesc. [intreb asta pentru ca poate a mai patit careva:-s]
Mentionez ca iau si Refflor, prescris de farmacista. O fi asta de vina? Sau e doar o coincidenta? Desi nu cred, ca eu nu am mai avut niciodata cosulete d-astea. E enervant.
Multumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| IMC90 a răspuns:

Pentru ce faci tratament cu azitrox?

| aspir69 a răspuns (pentru IMC90):

Ba da azitrox era, pentru cosuri este tratamentul.

| IMC90 a răspuns (pentru aspir69):

Ma indoiesc ca se usuca buzele de la azitrox, d-aia te-am intrebat.Sa nu cumva sa confunzi cu Sotret sau Roaccutane. Alea intr-adevar, usuca tot.

| aspir69 a răspuns:

O sa ti se usuce si buzele de la azitrox... O prietena a avut acelasi tratament si a patit la fel ca tine, i-au aparut mai multe cosuri mici pe fata si i se uscau si buzele...
Sfatul meu este sa lasi tratamentul.

| IMC90 a răspuns (pentru aspir69):

Nu era azitrox ce lua colega ta

| XxThoumaxXAndyXx a răspuns:

Eu folosesc Zineryt si cosurile dispar ca prin minune laughing

| annaZz a răspuns:

Cred ca sunt efecte secundare. Consulta din nou dermatologul. La sfatul lui, poti continua sau poti alege altceva. Dar iti recomand, pentru efecte rapide, o crema de la Garnier. Nu numai ca este una dintre cele mai bune firme, insa o prietena foloseste si in putin timp au disparut toate cosurile. Ei bine nu ca prin minune. Revenind la problema ta... Citeste ingredientele de pe spate si vezi daca nu esti alergica sau nu ti se potriveste tipului de piele. Sper sa fie bine, succes!