| anonim_4396 a întrebat:

Buna tpu.Vineri m-am dat cu rolele. Mentionez ca nu m-am mai dat demult pe ele..si vineri m-am cam fortat...m-am dat vreo 2-3 ore cu tot cu pauza..si am inceput ieri sa am dureri de muschi pe piciorul drept.iar la piciorul stang ma doare osul foarte tare mai jos de genunchi..si simt osul acolo. Nici nu pot sa-mi misc piciorul.M-am dat cu crema,mi-am pus si o jambiera, dar e din ce in ce mai rau. Acum nu pot sa-l misc mai deloc..Este grav? Imi trece? Nu pot sa zic ca nu am antrenament, pentru ca merg zilnic pe stadion si alerg...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna!
Te-ai fortat prea tare, de aceea te simti asa.
Incearca sa-ti odihnesti piciorul cateva zile.
Te pup!

| Liiiax99 a răspuns:

Buna!
Incearca sa te odihnesti, nu-ti forta piciorul.

| bunicisibuni a răspuns:

Ai febra musculară îți va trece în treisau patru zile depinde. Masează-ți picioarele cu Bengay, este foarte bun.

| JustSolutions a răspuns:

Incearca sa il masezi da-te cu crema si stai putin la soare si apoi iar maseazal